محل تبلیغات شما
دو پادشاه در اقلیمی نگنجند و اندر احوالات ما، مردم منطقه خاورمیانه و دیگر جاهایی  که  وضعیتمشابه دارند. 
مثالها : 
دمو کراسی از نوع افغانی. همین امروز 19 اسفند خبر آمد که افغانستان از امروز 2 تا رییس جمهور خواهد داشت. اشرف غنی و عبداله عبداله. تازه از فردا هم  طالبان رسما وارد گود خواهد شد. و  این جمهوری چند رئیسی مثلی  یادمان آورد که اگر  آشپز  دو تا شد آش شور می شود یا بی نمک یا اگر ماما دو تا باشد اوشاق ترسینه گئلر. تازه در این ضرب المثل نگفته که اگر آشپز 
 
  سه تا باشد  تکلیف چه خواهد بود ؟
افغانستانی که روزگاری مهد علم و دین و خاستگاه  پیر هرات ها و دیگر پیرها و اهالی آن علیم و  عالم  بودند. مردانی نیک نفس و سخنور و ادیب. اما در همین کشور دو روز قبل باز 27 نفر را با خمپاره  راهی  دیار باقی کردند و همه اینها یعنی جنایتها و یا بخشی از آنها  بنام اسلام اجرا می شود. 
آیا این ها  فاجعه نیست؟

هند دارد آرام آرام ولی با نهایت خشونت مسلمانها را می کشد . کشوری که ناجی آن ( گاندی) علیرغم رنجهایی که از کفتار پیر خون آشام بریتانیای کبیر دید همه اش بر بال پرنده صلح نشست و بر آن کفتار پیروز شد . 
آیا این ها  فاجعه نیست؟


کمی آنطرفتر در سوریه هم بنام دفاع از مرز و سرحدات و تمامیت کشور و کمک به اسلامیات ، چندین کشور دست و پنجه نرم می کنند غافل از آنکه خونهایی که در آنجا با بمب های  یهودیت روسی و گه گاهی هم توسط صهیونیزم  به مواضع سوریها  و با مساعدت پوتین ریخته می شود خون بچه های مسلمانها  اعم از کرد و افغانی و لبنانی و ایرانی بوده که جان می بازند .
آیا این ها  فاجعه نیست؟

پولهای از جنس دلار و ریال  عربستان و دیگر امیر نشین های منطقه را که سرمایه ملی آنهاست امریکا به لحاظ ترسی که از ایران بدل عربها گذاشته شده  است به کشور خود می برد که البته  هر چند ما هم با نوشتن کلمه مرگ بر اسرائیل (که البته مرگ حق آتش افروزان  اسرائیل هست) ،در ایران
 هراسی عربها جزیی نقش داشته ایم و سگی هار مانند اسرائیل را هارتر  و تحریک پذیر تر می کنیم.
آیا این ها  فاجعه نیست؟
با این وضعیت موجود در منطقه و جهان نه
دکترین، اندیشه ها و نه داروی تجویزی  ما در سامان یافتن منطقه و جهان موثر واقع می شود و نه مریض و مرض موجود علاج می شود که  بشود  گفت با فلان حرکت  منطقه را اصلاح کردیم و نه که این مرگ و میرهای جنگی حاصل از بمب گذاری های طالبان و القاعده و عملیات کودک کشی و مسلمان کشی پایان گیرد .

و در این جنگ و گریز ها و فعل و انفعالات داخلی و خارجی که سالهاست درگیر آن هستیم   شخصی از  میان ما ( اگر خب
ر دروغ باشد از احتمالی خیلی خیلی عذر می خواهم و حاضرم جرم اتهام را قبول کنم)، البته اگر در مورد ایشان هم راست نباشد در مورد خاوری و غیره که درست هست یعنی در اسم ممکنه که او نباشد ولی اسامی دیگری هستند که اختلاس را انجام داده اند. 
  بلی شخصی از میان  ما ایرانیها  که سالها در مسند یکی از  دانشگاههای سراسری  نشسته و رتق و فتق امور علمی  دانشجویان تلاش می کرد در پایان کار و شاید هم به عنوان پاداش خدماتش 125 هزار میلیارد تومان را هاپولی کرده و یا سوء استفاده هایی از قدرت و امکاناتش کرده است . دوستان - عزیزان- بزرگواران ادیب و تربیت گر، این چه نوع تربیتی است که حداقل برای  خود تربیت دهنده ( آقای؟) ساری و جاری باشد  ؟ یعنی حداقل تعلیم دهنده بد نکند و به گفتار خود واثق بماند و امین و درست کار با شد  .
 چرا این اساتید  از خود نمی پرسند که چرا  گفته ها و تیر های تربیتی  ما به هدف نمی خورد؟. حال دانشجویان را درست و حسابی اگر تعلیم و تربیت هم ندادیم حداقل خودمان عمل گرا باشیم و بعد هم جهت بهانه و اغوا بگوییم که 
 دانشجوهای ما  استعداد لازم را نداشتند .
 سعدی در باب هشتم در آداب صحبت در مورد این چنین اساتید دانشگاه ها چنین گفته بود: 

 

معصیت از هر که صادر شود ناپسندیده است و از علماء ناخوبتر که علم سلاح جنگ شیطانست و خداوند سلاح را چون به اسیری برند شرمساری بیش برد.

عام نادان پریشان روزگار

به ز دانشمند ناپرهیزگار

کان به نابینایی از راه اوفتاد

وین دو چشمش بود و در چاه اوفتاد

آیا این ها  فاجعه نیست؟

بگذریم که امروز بدلیل هجوم کرونا  مجال این حرفها نیست مردم به جان خود  و پیدا کردن دو شیشه ضد عفونی فکر می کنند . فقط نوشتم که آیندگان نگویند گذشتگان نمی دانستند . رسیدیم به کرونا که ناگفته هایش را بگوییم. 
---------------------------------
کرونا تا حال جان خیلی ها را بیجان کرده و  خدا که حافظ همه شما عزیزان باشد و من که الان می نویسم فردا معلوم نیست که به همراه کرونا بروم و دفتر زندگی نصف و نیمه خود  را تعطیل کنم  . 
نمی گویم که جامعه حتما و حنما  پاک پاک باشد اما در مقابل جامعه ناپاک و آدم های کثیف هم قابل قبول نیست چطور شده که  این جامعه فرهنگی با 8 هزار سال تمدن، چنین وضعیتی را پیدا کرده است .
مثلا : در جامعه ای که بهترین پزشکانش تسلیم کرونای لعنتی شده اند  اعمال زیر دیده می شود
- در مرغداری اش ضد عفونی کننده پیدا می شود.
- داروخانه ها (نه همه شان ) الکل و دستکش طبی  نمی دهند.
- احتکار اجناس و سوداگری بیشتر شده است.
- قیمت بعضی کالاها چندین برابر فروخته می شود .
- عوامیت و یا ناچاری عده ای اگر چه در شمار و وزن کم اند، باعث می شود قدرت واقعی و اعجاز گونه  امامان معصوم این آفتاب های درخشان علم لدنی  و دیگر شخصیت های صاحب نفس  به و  علم و درایت و خدابینی و اهداف والای  آنها در سایه قرار گرفته  و از طرف عده ای هر چند کم در شمار،  بد فهمی پیش اید.
- کسی سوال بکند که ای برادرانی که به مسکرات روی آوردید آخر این مسکرات در زمان خودش و اوقات عادی چه دسته گلی بر فرق جماعت استفاده کننده از آن زد که الان در این وانفسا رفته اید الکل صنعتی را تنها علاج از کرونا اختیار نمودید و جان خود را از دست دادید؟

عزیزان ، بزرگواران این حرفها برای از میدان بدر کردن و توهین به کسی نوشته نشده است می خواهم مانند کوهنوردها که به کوه صعود می کنند گهگاهی به ورا هم نگاه کنیم و مسیر را بسنجیم. همه ایراد داریم همه خطا داریم . اما دارد وقت از دست می رود .
 دکتر های  بیمارستان که سرباز مسلح ما در بیمارستان ها هستند از نداشتن ماسک می نالند آنطرفتر  بیشرفها الکل و دستکش را قایم می کنند.
این طرف پرستار جوان،  دختری زیبا و مادری در فردا های ایران از کرونا جان می بازد و آن طرف  بی غیرتهای پول دوست و سوداگر با تفهیم اینکه الکل تنها راه علاج کر
وناست. الکل صنعتی را به خورد مردم می دهند تا 20 نفر از مردم جان ببازند.
آیا زیبنده هست  در سرزمینی که شهید قاسم قدم بر می داشت و پایان کارش البته به ظاهر( در راه و عقیده خودش جان داد)  غم انگیز نمود . در چنین سرزمینی  الکل  ی کنیم؟. 
چرا چنین  شدیم؟
 چه در میان کاسبکاران و تولید کنندگان و چه در لباس و  منصب دولتی وجدان چه شد ؟ چرا برای کرونا زودتر  قدم بر نداشتیم و چرا قرنطینه را بعنوان یک راه اصلی انتخاب نکردیم ؟ و الان چرا نمی کنیم   و در عوض با یک گام پسگردانه و عوامانه  قرنطینه را یک روش عهد بوق حساب کردیم ؟
و چرا چنین می شویم ؟ و پایان کارمان چیست ؟ 
دوستان به خود بیاییم و کسی هم بدش نیاید از این حرفها . بیدار شویم و در راه مصلحت مجاهدت کنیم . اجازه بدهید از خودمان انتقاد کنیم چون  برای اصلاح و پیشرفت خودمان باید به دمل چرکین خودمان  خود خواهی ها منفعت طلبی ها نیشتر بزنیم. 

خدای بزرگ چنان کن که سر انجام کار تو خشنود باشی و ما رستگار
و امید است همه  ملت با رعایت قواعد بهداشتی و تلاش دلسوزان جامعه پزشکی از این مرحله رد شویم .

تاسف و تسلیت بمناسبت در گذشت آقای حاج منصور انوری

با سلام . حدود 5 ماه بود از وب را باز نکرده بودم

مادر در شعر رخشنده ( پروین) اعتصامی

هم ,ها ,های ,جان ,  ,منطقه ,می شود ,ها  فاجعه ,و دیگر ,این ها  ,می کنند ,مردم منطقه خاورمیانه

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
چای در تنهایی ورزش پهلوانی M&MSUBTITLE شهدای شهر گرمدره bazispot آهنگ نهالستان پارس|فروش نهال در خراسان رضوی|نهالستان درمشهد|نهال گردو اداره کتابخانه های عمومی شهرستان ترکمن High Quality NFL New York Giants Jerseys, 100% Cotton! disney-tools saccocoke