محل تبلیغات شما
  موضوع گردشگری در چورس و پی آمد های اجاره دادن گردشگاه ایشیق بولاغی 6/1/98
 با آرزوی سالی نیکو و همراه  با امنیت و سعادت برای هم میهنان مهربان اکنون که تصمیم گرفته شده است تفرجگاه به اجاره داده شود خواندن مطالب ذیل را به علاقمندان پیشرفت امور گردشگری و آبادانی چورس  توصیه می نمایم.
بر اساس نظرات کارشناسان علوم نظری (اجتماعی و تاریخ) منشا تشکیل دولت ها و نظام های اولیه حکومتی همین آبی هست که می خوریم. یعنی وقتی کارهای کشاورزی شروع شد مردم ان زمانها نیاز به تقسیم آب داشتند و لذا میراب استخدام کردند و میراب کما بیش آب را به عدالت بین مردم تقسیم می کرد و بدین ترتیب بنیان برنامه، نظم و ترتیب، دیوان سالاری و حکومت داری گذاشته شد و در واقع تقسیم آب یعنی تشکیل یک حکومت کوچک بود و اتفاقا از همین دیدگاه  به اجاره گذاشتن گردشگاه چورس و ایشیق بولاغی یعنی اولین نگاه منطقی و مدیریتی به مسائل چورس و پیشرفت اجتماعی آن و از وجه مخارج، هزینه نظافت، نگهبانی و مدیریت چورس باستانی به نظم خواهد افتاد .
ضمن تشکر و ارج نهی به زحمات شورای اسلامی و دهیاری چورس، ای کاش چورس یک شهرداری داشت. آنوقت در تمامی زمینه ها بیشتر از این ترقی می کرد.
 
 برای شروع هر کاری و از جمله ساخت و ساز ، تجارت و ایجاد بستر های توسعه گردشگری و در نهایت برای شروع هر پیشه و کار، فعالیت های اجتماعی ابزار هایی لازم هست از جمله: -مطالعات اولیه و  تجمیع ایده ها و تحلیل شرایط ،

 -برنامه ریزی و ترسیم دورنمای پروژه
فراهم نمودن سرمایه و منابع هزینه
جمع آوری افکار عمومی و دیدگاه های آحاد  اجتماع 

با توجه به اینکه هدف این نوشته حول  گردشگری و نیز اثرات  اجاره دادن  فضای گردشگری ایشیق بولاغی هست ابتدا مختصری  از اثرات اجتماعی و تاثیرات چنین فضا هایی در سلامت روان و بهداشت  و نشاط صحبت می کنیم:

1- این یک واقعیت  است که هر محیطی و جامعه ای استعدادهای خاص خودش را دارد که متناسب با پایه ها و چهار چوب و پایه های پیشرفت آن را تعیین می کند و در مورد بستر های پیشرفت چورس  می توان به قطعیت می توان گفت  که علاوه بر امکانات کشاورزی و زنبورداری مهمترین پایه ترقی آن بستر گردشگری هست.
2- اثرات گردشگری در روح و روان مردم منطقه و مهمان ها نیز یک مولفه ای هست که می شود گفت که نیاز مردم را به دارو و درمان کمتر می کند و مردم گردشگر، فردای  بعد از استراحت در محیط و هوای پاک دامنه صور (سفر)داغی با نشاط  و روحیه بهتری دنبال کار و زندگی خود می روند.
3- برای فضا و مکان محل گردشگری نیاز به پاکیزگی محیط آن هست و لذا اجاره دادن آن یعنی تامین هزینه ی پاک کردن محیط آن و بهداشتی نمودن آن هست.
4- علیرغم فرهنگ بالای مردم منطقه و اصولا خوش برخوردی مردم متین کشور ایران در نظر گرفتن احتیاطات  امنیتی عمومی در این مکان نیز پیشنهاد می شود  نیروی انتظامی محترم بصورت  مشهود یا نامشهود برای ایجاد آسایش و امنیت لازم مهمانان حضور داشته باشد و نیز در ادامه در صورت امکان، فراهم نمودن یک اکیپ پزشکی در حد کمک های اولیه پزشکی نیز در تامین سلامتی افراد  حاضر در این مکان موثر خواهد بود.
5- حضور اعضای شورا و شرکت در مدیریت امورات این مکان تا بوجود آمدن تجربه اداره یک گردشگاه یا پارک تفریحی و شهر بازی.
6-آموزش مردم و گردشگران و طرح  شرایط گردش و تفریح در یک محیط گردشگری و روابط بین گردشگران و احترام و تکریم مهمانان از طرف اهالی و نیز مسئولین و کارکنان و کسانی که برای گردشگران سرویس دهی خواهند کرد.
7- ایجاد امکانات بیشتر  از قبیل تجهیزات تفریحی سالم و متناسب با سن کودکان و جوانان و ایجاد فروشگاه های موقت و مواد غذایی و نوشیدنی با بهداشت مناسب در حد رفع احتیاجات مهمانان.
8- در راستای تفریحات بیشتر و ایجاد فضای بیشتر و معرفی تاریخ منطقه و هدایت راهنمایی مسافران به بازدید از  مناظر زیبا  طبیعت چورس و نیز آثار باتانی آن از قبیل مسجد مرتضی قلی خان دنبلی و بوزخانه و قلعه های بجا مانده از قدیم و .  
9- بدیهی هست در شرایط امروزی و مشکلات مالی ممکن نیست تمام شرایط ایده آل برای ایجاد یک محیط گردشگری خوب در چورس یک شبه و یک روزه فراهم شود یعنی ایجاد این تغییرات بصورت تدریجی امکان پذیر خواهد بود.
در پایان مطلب از شورا  و دهیاری  محترم چورس انتظار می رود که در شرایط واگذاری و  وجه اجاره تسهیلاتی تخفیفاتی برای کسانی که قدم در این راه بگذارند در نظر بگیرند که چون تجربه اول در چورس هست جسارت و  امیدواری لازم را به دوستان اجاره کنندگان بدهد که البته استفاده  از تجارب و امکانات و توانمندی های  مقامات رسمی شهرستان از جمله فرمانداری و بخشداری و نیروی انتظامی و بهداشت و درمان ایده ایجاد یک محیط سالم و زیبا را عملی خواهد نمود . 
 
*** با توجه به گوارا بودن آب این چشمه در راستای کمک مالی در تامین هزینه های گردشگاه چورس و ایشیق بولاغی می توان بستری را فراهم کرد که عزیزانی که در طول ایام سال از مناطق اطراف برای بردن آب آشامیدن  به سر این چشمه می آیند مبلغی جزئی و با رضایت خود پرداخت نمایند . البته این پرداخت هزینه شامل گردشگران و مسافرینی نخواهد بود که از باجه بلیط تهیه نموده اند.
تمامی این ایده ها و گفته ها زمانی متصور هست که احترام  مسافرین و مهمانان از طرف اهالی  و میزبانان در کمال احسن رعایت گردد و   عدم سختگیری در امور هزینه بلیطها به این مفهوم که هر چه بیشتر بگذرد خود مهمانان به این نتیجه خواهند رسید که پرداخت این هزینه ها علاوه بر کمک به پیشرفت منطقه و آسایش خود آنها هزینه خواهد شد .      موفق باشید . 
امید است این نظرات  کمکی در پیشبرد اهداف و پیشرفت  چورس باشد.   
 

تاسف و تسلیت بمناسبت در گذشت آقای حاج منصور انوری

با سلام . حدود 5 ماه بود از وب را باز نکرده بودم

مادر در شعر رخشنده ( پروین) اعتصامی

چورس ,های ,گردشگری ,یک ,هست ,اجاره ,چورس و ,را به ,گردشگری و ,ها و ,و نیز

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
عرفان نقش کدها و سفارشات السا اسپارکل Choose the Best Wholesale NHL Arizona Coyotes Jerseys. ساز عاشیقی (قوپوز) غلامرضا خلیلی ♪ یک حبــــه شعــــر ♪ تحلیل بورس "تیزبین" دانلود فیلم و سریال Juanita's style بوشهر کانتر استرایک 1.6 crazyamor