محل تبلیغات شما
از آتیل ماتیل چارشنبه، ترقه بازی و فواید خلع سلاح عمومی 
با سلام خدمت خوانندگان محترم.
بعد از مدتی مشغله کاری، عید نوروز فرصتی را پیش آورد تا در مقابل هم بنشینیم و حرف بزنیم. عید نوروز دیگر نیازی به تعریف، تمجید و معرفی ندارد که به باور بنده مهمترین عید و فرهنگ ایرانی هست و در مورد اهمیت این عید فقط یک جمله از منابع تاریخی عرض کنم که در هنگام دوره استیلای یکی خلفای خود خوانده اعراب ( از معاویه به بعد ) اتفاقی می افتد که خلیفه را به هراس می اندازد و قضیه این بوده است که در اسفند ماه یعنی چند روز به عید در بغداد به خلیفه خبر می رسد که مردم شهر های ایران  دارند تکاپو می کنند و به نظر می رسد آنها  برای تهیه ارزاق و  هیزم   در جنب و جوش هستند و گویا مثلا تدارک شورش علیه خلیفه را ذر سر دارند.
 خلیفه نگران شده و به والی منطقه خبر می دهندکه ببین مثل اینکه این ایرانی ها برای شورش آماده می شوند. در حالیکه مردم برای استقبال نوروز می رفتند و این اهمیت نوروز را در نزد ایرانی ها باز گو می نماید.
و مطابق خبر های خوب مسئولان انتظامی، این چهارشنبه سوری  خوشبختانه کم خطر و کم حادثه بوده است و متاسفانه دو فوتی داشته و تعدادی زیاد مصدوم  است .
یک دفعه حادثه حمله به نماز گزاران نیوزلند که  50 نفر از آنها جان باختند یادم امد و داشتم فکر می کردم . اگر در نیوزلند دسترسی به اسلحه به این آسانی نبود. و خلع سلاح عمومی در آن ناحیه اجرا می شد  این تروریست ها  براحتی نمی توانستند مردم بیگناه را بکشند و یادم آمد که شاه گذشته (علیرغم متفاوت بودن عقاید مردم نسبت به اعمال و کردار او و ت های  ناشایست او در مملکت داری  ) یک خدمتی را برای مردم انجام داده است و آن گرفتن سلاح از مردم بود .

در حالیکه در ترکیه و امریکا حمل اسلحه آزاد هست و خصوصا در ترکیه حس انتقام گیری و اسلحه کشی بیداد می کند و یعنی کسی که اسلحه دارد بقول  مصداق معروف " قدرت از دهانه لوله تفنگ بر می خیزد" خود را قاضی هم می داند و  در یک درگیری و اختلاف منتظر بررسی و قضاوت مجاکم نمی ماند و چون خود را محق می داند با یک تصمیم عجولانه تیر اندازی نموده و  خودش حکم را اجرا می کند.

 در دنیای امروز با اینکه آموزش در سطح گسترده ای دنبال می شود و  فرهنگ عمومی مردم بیشتر شده قاعدتا باید مناقشات نظامی -ی ،  مالی و ملکی کمتر شود و مردم در صلح و صعا زندگی کنند اما متاسفانه در گیری ها هم بیشتر شده است .
هیتلر رفته و ناپلئون رفته و نادر و اسکندر و اقا محمد خان نیستند اما جنگ ها هم بیشتر شده اندو درگیری و اختلاف و جنگ و ترور یک رویه شده و هر روز از صلح و صفا کمتر می شود .
لذا خلع سلاح عمومی یک نعمتی هست که دولتها می توانند به ساکنین کره خاکی و   جوامع بدهند.  تا گروههای در منازعه و افرادی که علاقمند به درگیری و کشت و کشتار هستند براحتی به اسلحه دست نیابند و کسی و یا کسانی  در یک در گیری و اختلاف اندک خودشان را بجای قاضی و مجریان قانون  نگذارند و با یک تصمیم فوری دست به اسلحه نبرند .
سلامتی همه  عزیزان را خواستارم . سال نو هم مبارک . امید است که در گستره  دنیا سالی در صلح و صفا در پیش داشته باشیم . 

تاسف و تسلیت بمناسبت در گذشت آقای حاج منصور انوری

با سلام . حدود 5 ماه بود از وب را باز نکرده بودم

مادر در شعر رخشنده ( پروین) اعتصامی

یک ,مردم ,عید ,سلاح ,هم ,و  ,خلع سلاح ,که در ,صلح و ,و اختلاف ,سلاح عمومی ,آتیل ماتیل چارشنبه،

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
ثبت انواع شرکت Ginger's game السلام علیک یا امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام دهم نقشه دهم نقشه کشیکشی دانستنی های جنسی و زناشویی فَإِنَّ حِزْبَ اللَّهِ هُمُ الْغَالِبُونَ Carlos's game نصرآباد ماربین اصفهان رشته شبکه و نرم افزارهای رایانه ای sterrafgoodgprer