محل تبلیغات شما

هشت نفر از شهریور تا  مهرامسال (1398) در کشور از درخت گردو  افتاده و جان داده اند

در مورد این گردو جمع کردن و حوداث ناگوار آن  هم مطالبی هست که باید عرض کنم

در یک مسافرت مشهد اگر با هواپیما سوار شویم دو ساعته به مقصد خواهیم رسید اگر این مسافرت را با اتوبوس انجام بدهیم به مدت تقریبا ساعت در راه خواهیم بود.

منظور از طرح این مثال اینست که وسیله و ابزار خیلی مهم هست این  نوع روش ، ابزار و وسیله مسافرت باعث می شود که ما راه 20 ساعته با اتوبوس را در 2 ساعت طی کنیم.

در مورد مسائل دیگر هم همین طور هست . مثلا در گردش و کوه پیمایی اگر کفش ایمنی خوبی داشته باشیم هم پایمان سالم خواهد بود و هم خار به پایمان فرو نمی رود و کمتر خسته می شویم.

بحث در مورد گردو تکانی  و چیدن گردو بود و متاسفانه تلفات انسانی که منجر به فوت و نقص عضو می گردد و باعث می شود که خانواده ها عزیز و نان آور خود را از دست می دهند و هم بی سرپرست بمانند.

اینکه گردو یک محصول بسیار عالی هست و در تغذیه  کودکان و همه تاثیر دارد و بر تنوع سبد غذایی هموطنان می افزاید و نیز در آمد کشاورزان و باغداران را افزایش می دهد بحثی نیست.

اما تلفات جانی آن را به حساب چه کسی بگذاریم. همین چورس خودمان چندین نفر جان خود را از دست داده اند و نمونه آن الان که یادم می آید مرحوم اکبر اکبری ( اکبر عبداله) همسایه و فامیل ما بود که در سال های 1352-1352 اتفاق افتاد و آدم شریف و درستکاری بود. که 4 یتیم از خود باقی گذاشت.

و همین جا مشخص می شود که روش بسیار مهم هست چندین سال قبل ازیکی از کشورهای خارجی فیلمی گذاشته بودند که اولا  هزاران درخت گردو نشان داده می شد که درختان گردو ها همه یک شکل و متحد و زمان رسیدن و باز شدن پوست آن ها هم زمان و با یک دستگاه باد ی و لرزشی گردو ها جمع آوری می شدند. و اینجاست که باید بگوییم مغز آنها بهتر از ما کار می کند.

مثال دیگر اره برقی هست گاهی  بریدن یک درخت تناور گردو یا بید و زرد آلو  با اره معمولی  چندین ساعت طول می کشد برنده درخت هم کلی خسته می شود در حالی که اره برقی در 2 دقیقه سر درخت را به زمین می آورد.

بیایید هم دولت و هم ملت عمیق فکر کنیم شیوه زندگی را تغییر دهیم و آسوده زنگی کنیم  و استفاده از ابزار را  فرا بگیریم و عمل کنیم یعنی:

-گردو های اصلاح شده که ارتفاع چندانی ندارند  بکاریم .

از وسیله کمکی و کمربند ایمنی استفاده کنیم  و موقع صعود به درخت خودمان را به ان ببندیم .

گردو را زمانی بچینیم که رسیده و با اندک ضربه ای پایین بیفتد.

طرح بیمه را بررسی کرده و بیمه شویم .
تاسف و تسلیت بمناسبت در گذشت آقای حاج منصور انوری

با سلام . حدود 5 ماه بود از وب را باز نکرده بودم

مادر در شعر رخشنده ( پروین) اعتصامی

گردو ,هم ,درخت ,هست ,یک ,داده ,می شود ,داده اند ,را به ,در مورد ,شود که

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
اللهم عجل لولیک الفرج بحق زینب کبری سلام الله علیها خرید هدیه روز مرد | روز پدر |هدیه برای آقایان کتابخانه عمومی شهیدان نجاریان بابل داستانهای کوتاه کیان : نویسنده گرد آوری حسن کیانور مدل عینک آفتابی های مختلف birdcesanda پیامکده!!! schoolnovoroots ساعت مچی كامپیوتری دیجیتالی هوشمند زنانه مردانه دخترانه 2020 آبشارآنلاین