محل تبلیغات شما
قبل از نوشتن این مطلب امید است که سو تفاهم پیش نیاید هر کس در انتخاب زندگی و غیره ازادی عمل دارد و اصلا موضوع این مثل پرداختن به رمز و رموز زندگی دیگران و شماتت و رد آن ها نیست و توهین نشود به دو خانومی که یک شریک زندگی مشترک دارند و در پیش هم هم به مدارا روزگار می سپرند ما آتش بیار یک معرکه نخواهیم شد .  هدفمان چیز دیگری هست و آن تشریح یک ضرب المثل ترکی است .               حال این مثل  معادل فارسی دارد یا نه فعلا تحقیق نکرده ام .

ائلچی سی گونوم  آلانین باشینا کولوم اولار
گونوم : هوو و یا مادر دوم و یا نامادری

در زبان ترکی وقتی دو نفر اختلاف شدید دارند و به عبارتی چشم دیدن همدیگر را ندارند این توصیف بکار می روند . خدا بر سر کسی نیارد .
این دو بچه یا این دو خانوم مثل اینکه  " گونوی" هم هستندو تاب تحمل یکدیگر را ندارند و به معنی دیگر رقیب هم هستند .
تا اینجای کار مشکلی نیست هر چند مشکل بعضی ها هست . ولی مشکل ما اینست که این ضرب المثل را معنی کنیم .

مگر هووی یک نفر بره خواستگاری برای یک شخص دیگر.  چه اتفاقی خواهد افتاد ؟ مگر چرا از این هوو اینقدر بد دل بود و ترسید و نگرانی احساس کرد ؟

دوستان من فکر می کنم داستان و مشکل از این قرار باشد که هوویی که خودش حرمت کاشانه و چهارچوب یک خانومی دیگر را نگه نداشته است  و توانسته وارد حریم و حلقه یک خانواده شده که خودشان قبلا زندگی راحت و نرمالی داشته اند . با این افکار اگر  او را انتخاب کنیم که برود برای شخصی خواستگاری کند مسلما آنجا یک مشکلاتی پدید خواهد داشت و مشکل بنده از اینجاست که ممکنه که این شخصیت با این روحیه و عوالم به خواستگاری برود عواقب و تبعات  آن چه خواهد بود؟

این هوو که هوا و تفکر هوویانه دارد ممکنه برای دختری که قبلا خواستگاری رفته ممکنه  یک بار دیگر به خواستگاری دوم رفته و  برای همان عروس مشکل ایجاد کرده و   مجددا هوو بیاورد - به نظرم معنی همین باشد . شما چه فکری دارید؟

تاسف و تسلیت بمناسبت در گذشت آقای حاج منصور انوری

با سلام . حدود 5 ماه بود از وب را باز نکرده بودم

مادر در شعر رخشنده ( پروین) اعتصامی

  ,یک ,مشکل ,خواستگاری ,هوو ,زندگی ,    ,و مشکل ,این مثل ,و به ,ضرب المثل

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
** کدبانو جهرمی ** بزرگان مدیریت و داستان های مدیریتی HESAM ALDIN GOLESTAN همسفران وادی محبت خلاقیت از کودکی تا نوجوانی (مرکز آرادان ) Kristin's info صلی الله علیک یا فاطمة الزهرا سلام الله علیها credsimyles miraculous-ladybug tanobandni