محل تبلیغات شما

به تکرار می گویم هیچ ملتی از ملتی دیگر بالاتر نیست مگر به عمل و خوبی و نیکی . ممکنه یک زبان بیگانه  در داخل  جامعه افراد با زبانهای دیگر رشد کند و آن زمانی هست که از لحاظ تکنیک و صنایع و یا وجود یک کتب پر بار و اشعار نغز و نیز متون علمی پیشتاز باشد.

 

زبان برای فهم منظور ها و مفاهیم و انتقال اطلاعات و نه تفوق و فخر فروشی بر دیگران.اینها مواردی بودند که باید می گفتیم . و مواردی دیگر هم هست که باید بتدریج در این مقوله گنجانده شود

در بخش اول این مطلب به موضوعاتی اشاره شد که بیشتر مرور و نگاه اجمالی به وضعیت پیش آمده بود و اما در بخش دوم که به داخل کشور و روابط بین خود  ملت و اقوام آن و نیز پیشنهاد هایی به حکومتمان خواهد بود. نمی دانم که این بخش را چگونه آغاز کنم و چگونه به پایان ببرم که مثل آن شعر خوانی رئیس کشور همسایه یعنی آقای اردوغان نشود . ته لم راضی نمی شود که بگویم شخصی مانند آقای اردوغان نداند که چه می خواند و یعنی از ته دل عرض کنم که اگر بگویم اردوغان منظوری داشت دروغ گفته ام .به نظر حقیر  اردغان هیچ منظوری نداشت و اگر نا نجیبانه و بی ادبانه حرف نزنم اصلا نمی توانست منظوری داشته باشد  منتهی کمی بد شانسی آورد و  از وضع موجود و احوال موجود چنین برداشت شد.

ما در طول سی سال آیا دیده ایم که اردوغان همچو مفاهیمی را در برنامه خودش داشته باشد و یا یک جا و در محفلی این نیت را بر زبان آورده باشد . از آلام و احوالاتش هم نمی شود چنین برداشتی را نتیجه گرفت و بگوییم که او به خاک ما چشم دوخته است پس اگر وزیر محترم خارجه ما کمی به حوصله و صمیمی و با زبان دیپلماسی پیغام می فرستاد بهتر می شد و شاید اگر موضع نمی گرفت و در خفا یک پیغام جدی می فرستاد بهتر بود. چرا که یک موضع گیری بد از صمیمیت می کاهد و حتی یک عده در داخل از لج مواضعی بگیرند که البته در ته دلشان آنجوری نیستند.  دوستان مگر اردوغان گفته بود که فتخ علیشاه پول و طلاها را در قصر خراب شده اش نگه دارد و  عباس میرزای غیور دست خالی به جنگ بپردازد.

مگر اردوغان به ارتش روس آموزش داده بود ؟  در هر حال اینها بخیر گذشت آنها هم به رفتار خود پی بردند .

دوستان هر صاحب عقیده ای و وطن پرستی باید بدقت مواظب کارهای خود باشد در این شرایط سخت و حساس حتما دماسنچ هایمان خوب کار کند

بقیه بماند برای بعد . لطفا زودقضاوت نکنید .


اما شاید عده ای باشند که  چهار چوب این حرفهای ما را قبول کنند ولی بگویند تنها زبان نیست بلکه در تعدادی از کشورها فرق گذاشته می شود در مورد ملت ها و اقوام یک کشور  ویا  مثلا روشنتر بگوییم مثلا سرمایه گذاری در کشور بین استان ها زیاد است و یا مثلا اگر زبانها فرق ندارند چرا به زبان ترکی کتاب کمتری چاپ می شود ؟

دوستان اگر کسی این سوال را برای بنده مطرح کند من برایش حق می دهم.

 

در  عالم علم و ت تاریخ مواردی هست که جالب هستند برای مثال نوشتن در مورد بعضی موضوعات سهل هست چون داده ها و مطالب فراوانی در دست هست که بتوانیم آن مطلب را تحلیل کنیم ولی در مورد موضوغاتی دیگر موضوعات واقعا سخت است مثلا بعد از سپری شدن حدود 70 سال تفکر مردم روی مصدق فرق کرده است چرا که در دوره خود او، اطلاعات در خصوص دولتمداری و عملکرد او کمتر بود ولی الان نویسنده ها دراحوال و نیات  مصدق بهتر قضاوت می کنند.و یا در تحلیل کودتای 28 مرداد  و اشتباهات مصدق و نیز عملکرد بد و خیانت کارانه انگلیس- محمد رضا - امریکا خیلی از مسایل روشن شده است.
یا وقتی یک داستان در مورد زندگی دو نفر و یا بدی ها و خوبیهای آنها در 70 سال قبل براحتی می شود نوشت اما اگر بخواهیم در مورد یک یا دونفر که در حال حاضر مطالبی بنویسیم اولا خجالت می کشیم ثانیا ممکنه او از مطلب ما آگاه شده و از ما دلخور شود و نتوانیم به او اثبات کنیم که بابا هدف ما اینه که بقیه را حالی کنیم که اخلاق و رفتارشان مثل شما نباشد  حتی اگر مطلب ما  روشنگرانه و از دلسوزی باشد او ممکنه بره بر علیه ما شکایت کند . اینست که نوشتن این مطلب برایم کمی سخت است اما در هر حال خواهم نوشتم و امید است هم کل مردم ایران و دولت و حکومت ما مانند آن عمل کنند . بقیه در قسمت 4

تاسف و تسلیت بمناسبت در گذشت آقای حاج منصور انوری

با سلام . حدود 5 ماه بود از وب را باز نکرده بودم

مادر در شعر رخشنده ( پروین) اعتصامی

یک ,ها ,اردوغان ,زبان ,مورد ,مطلب ,و یا ,در مورد ,هست که ,ها و ,می شود

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
گیز کورپوسی(پل دختر ) میانه روشنگر جبهه فرهنگی من موقوفه فرهنگی مذهبی خدماتی حضرت مسلم ابن عقیل گروه جهادی شهید علی برقی oronsamax Patricia's game beast-fans هرآنچه نیاز شماست propcomulde وبلاگ تفریحی و سرگرمی میس اِم هستم ؛ اینام فکر و خیالم !