محل تبلیغات شما
 تسلیت به خانواده ها و عموم ملت شریف ایران بمناسبت جان باختن عزیزانمان درحادثه هواپیمای اوکرایینی  و مطلبی تحت عنوان: به خود بیاییم. به خود بیاییم

هنوز چندی از ترور ناجوانمردانه و جنایتکارانه شهید سلیمانی نگذشته بود که مصیبتی دیگر پیش آمد و آن اینکه  عزیزانی دانشمند، مادرانی فداکار و بچه هایی نازنین جان دادند .
 
 عزیزان مثلش یادم نیست ولی همچو مثلی با این مفهوم وجود دارد که ای کسانیکه فرزند دارید مادر دارید خواهر دارید بر مرگ و مصیبت دیگران احساس غم و غصه بکنید و خدای ناکرده خوشحال نباشید.

چرا یک همچو صحبتی را پیش کشیدم ؟ این صحبت را بخاطر روز و احوال این روزهای کشورمان می کنم . دوستان به عنوان فرزندی از ایران زمین که کم هم عمر نکرده ام و سرد و گرم روزگار را هم تا حدودی دیده ام و  فردی قابل هم نیستم  بطور خلاصه عرض کنم که وقتی در یک حادثه ای یک نفر پایش لیز می خورد و  می افتد غیر از اینکه جان او آزرده می شود از این حادثه او ماهم ضرر می کنیم مثلا ممکن است او آموزگاری باشد که نخواهد توانست سر کلاس حاضر شود و دانش آموزانش از درس باز خواهند ماند یا اگر این فرد  راننده ای باشد اگر او صدمه ببیند ما هم به عنوان مسافر به مقصد نخواهیم رسید . اینها مثالهای جزیی هستند
اینها مثالهای ساده ای هستند . حال بپردازیم به مثالهای جدی تر
اگر این فرد استاد دانشگاهی یا پژشکی باشد یا خلبانی باشد همانطور که در  افتادن هواپیما دیدیم جامعه ایران و یا کانادا و اوکراین که ضرر خواهند کرد بلکه جامعه جهانی هم کلی دارایی معنوی  و پزشک و دانشمند خود را از دست خواهد داد .
اما در بعد نظامی . دوستان وقتی در سیستان و  بلوچستان سیلی می آید اگر خسارت بیاورد دود آن به چشم همه می رود و اگر در کردستان  یا آذربایجان کولبری جان خود را از دست می دهد باز مردم تهران شیراز و اهواز و زاهدان خسارت معنوی و مادی می بینند .
و اگر سربازی که وظیفه اش حراست از این کشور هست جان خود را از دست بدهد . همه ما بی سرباز و بی پناه می مانیم . روزگاری که ما برای خودمان کار می کردیم و الان هم به کار خودمان مشغولیم و البته کار بدی هم نمی کنیم این سرباز و پاسدار و نیروی انتظامی هست که در زحمت هست وقتی در جنگ عراق و ایران ما مشغول زندگی بودیم و برای ترقی و معاش خود در تلاش بودیم و هستیم این سلیمانی و سلیمانی ها بود که در باتلاقهای جبهه ها و دشت های خوزستان در عذاب بودند و تیر می خوردند و جان می باختند . .
عزیزان در همین خیابانها اگر دانشجویی که کتک می خورد و جانش آسیب می بیند و اگر نیروی انتظامی زخمی می شود اینها همه از بچه های ایران هستند . کسی در این کشور غریبه نیست همه از ایرانند . چه شده هست که همدیگر را اذیت می کنیم ؟ در این دعوا و کشمکش که تلفات پیش می آید و بانک اتش زده می شود پیروز میدان چه کسی هست ؟
همه ضرر می بینیم وقتی ما ایجا با همدیگر درگیریم در جاهای دیگر جهان امثال ما تولید علم می کنند . کالا درست می کنند و زندگی آرامی می کنند .
اصلا کشور ما چه ایرادی دارد که جوانان ما سرازیر کشورهایی شوند که آیین و و فرهنگ  آدابشان با ما فرق می کند ؟
چرا کشور خودمان را نسازیم ؟ چرا کاری کنیم که جوانان فرار را بر قرار ترجیح دهند . چرا خودمان کارخانه درست نکنیم که همین بچه ها اینجا کار کنند ؟
صلح و آشتی بهترین هدیه و سفارش اولیا هست برای ملت ها و بیشتر از همه داخل کشور خودمان .

هیچوقت کاری که با برادری و دوستی حل می شود با دعوی و  مرافعه حل نمی شود . عزیزان به خود بیاییم در این کشور نه بلوچ غریبه هست و نه ترک و نه عرب و نه کرد و نه مازندرانی و . . همه از ایرانیم . از این جنگ و دعوی خانگی همسایگان دور و نزدیک و  ان فرصت طلب استفاده می کنند .

دوستان زمان آن هست که بیدار شویم دسته بندی ایجاد نکنیم همه به حق خود قایل باشیم . نباشد که دانش آموز با نمره بیست از تحصیل در دانشگاه باز ماند و 230 دانش آموزی که در خبرها آمد و  نمره پایینتری را داشتند در صندلی های رشته پزشکی بنشینند . چرا به حق و حقوق خود قایل نیستیم و واقعا حق دانش اموز زرنگ هست که در رشته بالاتری تحصیل کند و البته نتیجه اش هم در ترقی علم پزشکی بالاتر خواهد بود .
منظورم اجرای عدالت توسط تک تک ملت و دولت هست . یکی بیست ساعت در شبانروز کار می کندو بزحمت نون شب را در می اورد و بعضی اصلا کارنمی کنند و یا در معامله سوداگری هستند میلیونها به جیب می زند البته مخالف پول در اوردن کسی نیستیم ولی از را ه حلال باشد و چیزی که مد نظر دین محمدی هست .

دوستان بنشینیم و کلاه خود را قاضی کنیم . دست در دست هم بدهیم و حقوق دیگران پایمال نکنیم به هموطن خودمان به همسایه خود کمک کنیم . به دانش اموزان مستعد کمک کنیم . احترام سرباز و پاسدار خود را و احترام دانشجوی خود را احترام دانشمندان خود را حفظ کنیم . امریکا 200 سالی هست که آدم شده ولی ما مولوی ها داشته ایم فردوسی ها و نظامی ها و انوشیروانها و سعدی ها و حافظها و شهریارها و خواجه عبدالله انصاری ها و امیر کبیرها و ملاصدراها و خواجه نظام الملک ها و باکری ها و سلیمانی ها و دکتر حسابی ها و نیمایوشیج ها و  دکتر محمد امین  ریاحی ها و بشمار تا توانی .

این کشور شایسته شایسته ها هست و امید است بهتر ازین باشیم . والسلام و شب به خیر .

تاسف و تسلیت بمناسبت در گذشت آقای حاج منصور انوری

با سلام . حدود 5 ماه بود از وب را باز نکرده بودم

مادر در شعر رخشنده ( پروین) اعتصامی

ها ,هست ,هم ,کنیم ,جان ,کشور ,ها و ,خود را ,هست که ,به خود ,خود بیاییم ,شریف ایران بمناسبت

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
کتابخانه عمومی علامه عسگری ساوه بهترین سایتهای کسب درآمد از اینترنت ایران سلامت | مرجع تخصصی سلامت, بهداشت | H مطالب اینترنتی maillot de foot pas cher chine Patrick's site هستی نویسنده فروشگاه شاپ لامپ :چراغ خواب كودک بچه:لاک پشت موزیكال دخترانه پسرانه 2020 فروشگاه خرید ام پی تری پلیر گلدان اسپیکر دار پرتابل رومیزی 2020