محل تبلیغات شما
مطلب بالا را خواندیم . حق داریم بپرسیم که چرا  این هرات و کلا افغانستان به این روز و احوال دچار شده است؟
آخه  روز گذشته  هم اینورش و هم آنورش بمب گذاری شد و تعدادی در خون خود غلطیدند ؟ آخر اینها که بنام طالبان و مسلمان خود مسلمان کشی می کنند از کدام کتاب اسلام و از کدام آیه قرآن کریم به این مجوزات و حکم جهاد رسیده اند ؟
درسته که وضع دنیا خراب است اما خیلی رک بگویم اگر غربی ها در سختی هم باشند نصف روز را حداقل زندگی می کنند ولی متاا چرا گرفتار این بدبختی گرفتار شدیم ؟
همین دیروز یکی از زمامداران خودمان حرف در زبان مردم می گذارد و می گوید که مردم خواهان اعدام رئیس جمهور هستند .
آقا ما کی از مقام  تقاضا کردیم که کسی را اعدام کنید؟
بلی اگر کسی کم کاری می کند او را دور بیندازید .
چرا از دهان ما اعدام و بوی خون می آید ؟
از ایران  ما بگذریم برویم پاکستان . برویم لبنان و فلسطین - اسرائیل  ترور های ترکیه . عراق و .

آخر به کجا می رسیم ؟
روزی هرات  نامش فیروزه و نگین بوده و مرکز اشاعه اسلام و مرکز علم و دانش و حتی موسیقی الان هم مرکز معلولان و جنگ و نا امنی

تاریخ

نقشهٔ بطلمیوس (از سدهٔ دوم میلادی) از هرات (Aria) و سرزمین‌های مجاور آن، که توسط نیکلاس جرمانوس، نقشه‌نگار آلمانی سدهٔ پانزدهم میلادی بازسازی شده‌است.

هرات پیش از کشف مسیر دریائی اقیانوس هند در گذرگاه جاده ابریشم قرار داشت.[۱۳] و نقش بزرگ را در بازرگانی میان شبه قاره هند، شرق میانه، آسیای مرکزی و اروپا بازی می‌کرد. هرات از لحاظ موقعیت جغرافیایی در طول تاریخ بستر مناسب تلاقی تمدن‌های شرق و غرب نیز به‌شمار می‌رفت. از این‌رو هرات یکی از گهواره‌های تمدنی تاریخ پربار خراسان شناخته می‌شود.

گذشته درخشان

در گذشته‌های دور گفته می‌شد که جهان اقیانوسی است و در این اقیانوس مرواریدی هست و آن مروارید هرات است.»[۱۴]

به این تشبیه توجه فرمایید : جهان اقیانوس و هرات مروارید

تا بعد که خدمت برسیم

تاسف و تسلیت بمناسبت در گذشت آقای حاج منصور انوری

با سلام . حدود 5 ماه بود از وب را باز نکرده بودم

مادر در شعر رخشنده ( پروین) اعتصامی

هرات ,هم ,روز ,تاریخ ,؟ ,اقیانوس ,از کدام ,اسلام و ,به این ,یکی از ,می کنند

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تراوشات ذهنی من کربلا لازم شدم اهم رویدادهای سینمایی استان یا مرتبط با جشنواره بخند Berita Teknologi kimiya-sheklak Jacquelyn's life Forever-with-Bap inlecbiopel دلتنگیام